Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

X Forum Europa – Ukraina w Rzeszowie

W dniu 28 stycznia br. zakończyło się dwudniowe Forum Europa – Ukraina w Jasionce k/Rzeszowa, którego hasłem przewodnim było: „Szanse, których nie można stracić”. Wydarzenie to zgromadziło blisko tysiąc uczestników z 26 państw świata. Zorganizowano ponad 40 wydarzeń – debat, wykładów i prezentacji raportów i regionów, a także pierwsze Targi Wschodnie. Głównym zadaniem 10 – tego jubileuszowego Forum było przedyskutowanie kwestii, związanych z koniecznością przyspieszenia zmian na Ukrainie, by ogromny potencjał społeczny w tym kraju, został właściwie wykorzystany a Ukraina odnalazła swoje miejsce w Europie. W Forum uczestniczyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska: Pan Józef Jodłowski – Prezes Zarządu oraz Pani Barbara Inglot – Dyrektor Biura, którzy wzięli udział w panelu dyskusyjnym „Euroregiony – sposób na ożywienie współpracy społecznej i gospodarczej”. Pani Inglot podkreśliła, że w przyszłym roku Euroregion Karpacki będzie świętował 25-lecie działalności. I choć początki były trudne, wydaje się, że spełnił oczekiwania stawiane wobec niego. Dziś Euroregion to nie tylko instytucja wdrażająca programy transgraniczne, ale platforma współpracy dla partnerów z całej Europy, która stawia na rozwój turystyki w Karpatach. Z kolei Pan Józef Jodłowski wyraził radość z powodu tego, że panel pokazał sens wspierania euroregionów. Wyraził także nadzieję, że zostanie wreszcie wypracowany program dla regionu Karpat, odzwierciedlający zapotrzebowanie mieszkańców wszystkich państw wchodzących w skład Euroregionu Karpackiego.

 

Wydarzeniem towarzyszącym X Forum Europa – Ukraina były pierwsze Targi Wschodnie, w których wzięło udział prawie 70 wystawców z Polski, Ukrainy, Mołdawii, Rumunii i Węgier, którzy reprezentowali sektory produkcyjny, nowych technologii, spożywczy czy turystyczny. Swoją ofertę pokazało także Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska wraz Carpathią. Na wspólnym polsko-ukraińskim stoisku prezentowaliśmy potencjał rozwojowy Karpat, najlepsze produkty z koszyka Carpathii oraz możliwości współpracy w ramach państw karpackich.

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2018 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: