Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Polsko-Słowackie Forum Partnerskie za nami

W dniach 5-6 czerwca w Rzeszowie odbywało się Polsko-Słowackie Forum Partnerskie pod hasłem „Zyskaj milion... przyjaciół i pomysłów”. W stolicy Podkarpacia spotkali się przedstawiciele polskich i słowackich przygranicznych samorządów, organizacje pozarządowe, przedstawiciele szkół, ośrodków kultury. Z założenia, Forum miało stać się przestrzenią do wymiany doświadczeń i pomysłów na nowe projekty transgraniczne, które mogą uzyskać dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014 -2020. Forum było także doskonałą okazją do znalezienia partnera projektowego oraz poznania nowych trendów rozwojowych na polsko-słowackim pograniczu.

 

Samo Forum przebiegało dość nietypowo, gdyż zaproponowana formuła opierała się na metodzie Open Space Technology polegającej na samoorganizacji grupy – sami uczestnicy tworzą program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania konferencji. W tej luźnej, aczkolwiek angażującej do pracy wszystkich atmosferze, łatwiej było nawiązać kontakty  i wymieniać się pomysłami. Liczymy więc na nowe, świeże pomysły które znajdą przełożenie w składanych w tym roku projektach i mikroprojektach.

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2018 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: