Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

„Karpaty - Góry Kultury” - relacja z wydarzenia

W dniach 8-9 lipca br. w Sanoku odbyło się Sanockie Święto Kultury Karpat Wschodnich tj. „Karpaty - Góry Kultury” zorganizowane wspólnie przez władze Sanoka, Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Bieszczady” .

 

W tych dniach do Sanoka zjechali przedstawiciele nacji zamieszkujących teren Karpat, by pokazać różnorodność etniczną i kulturową Karpat. Spotkanie z kulturą polską, słowacką, ukraińską, łemkowską i karpackich Romów zapewniły zespoły folklorystyczne z krajów karpackich.

 

W dniu 9 lipca, tj. w niedzielę wraz z barwnym korowodem ruszyliśmy ulicami Sanoka do Muzeum Budownictwa Ludowego, na terenie którego odbył się kolejny „Carpathia  – Jarmark Karpacki”, będący doskonałą okazją do prezentacji karpackich kultur. Piękne rękodzieło lokalnych twórców, występy zespołów folklorystycznych oraz pyszne tradycyjne wyroby przyciągnęły liczną grupę mieszkańców i turystów. Dużą popularnością cieszyło się wspólne stoisko Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska oraz Wyższej Jednostki Terytorialnej w Preszowie, w ramach którego zainteresowani mogli zapoznać się z efektami mikroprojektów realizowanych na polsko-słowackim pograniczu oraz uzyskać informację o możliwości ubiegania się o dofinansowanie w ramach kolejnych naborów.

 

Sanockie święto to szansa na promocję Karpat, ich tradycji i kultury, bogactwa i różnorodności smaków oraz efektów współpracy transgranicznej krajów karpackich dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu.

 

Więcej zdjęć na stronie:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1911650188863337.1073741901.405493972812307&type=3

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2018 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: