Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Parlamentarzyści Szwajcarii z delegacją w Polsce

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska w dniu 03.10.2017 roku miało przyjemność gościć delegację Szwajcarsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej w składzie Pan Gerhard PFISTER - Przewodniczący Szwajcarsko–Polskiej Grupy Parlamentarnej oraz członkowie: Pan Peter SCHILLIGER, Pan Walter MÜLLER, ze strony gości towarzyszył JE Andrej Motyl - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Konfederacji Szwajcarskiej w Warszawie.

 

Delegacja parlamentarzystów szwajcarskich na zaproszenie Przewodniczącego Polsko-Szwajcarskiej Grupy Parlamentarnej Posła Kazimierza Gołojucha przebywała w Polsce w dniach od 2 do 5 października 2017 r. W programie wizyt ujęto takie miasta jak: Warszawę, Łańcut, Rzeszów i Siedlce. Po porannej wizycie w Łańcucie, podczas której goście ze Szwajcarii dyskutowali z przedstawicielami władz samorządowych o inwestycjach na Podkarpaciu, jako regionie atrakcyjnym pod wieloma względami, delegacja odwiedziła Biuro Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska w Rzeszowie. W trakcie spotkania Pan Dawid Lasek - Wiceprezes Stowarzyszenia zaprezentował uczestnikom efekty z realizacji projektów współfinansowanych ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wizyta miała na celu podsumowanie zakończonych w ubiegłym roku projektów, podzielenie się wrażeniami i doświadczeniami związanymi ze wspieraniem rozwoju lokalnego i wprowadzaniem innowacji w turystyce z wykorzystaniem środków Swiss Contribution. Wizyta szwajcarskich parlamentarzystów z pewnością przyczyni się do rozwoju dalszej współpracy międzynarodowej.

 

fot. Robert Kochman

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2018 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: