Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Nowa strona z turystycznymi szlakami pieszymi polsko-słowackiego pogranicza

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową stroną www powstałą z myślą o turystach którzy uwielbiają piesze wędrówki. Strona „Wędrowanie bez plecaka” dostępna pod adresem http://wedrowaniebezplecaka.visitcarpathia.com jest nowoczesnym e-narzędziem prezentującym dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe obszaru polsko-słowackiego pogranicza i skierowane jest przede wszystkim do turysty pieszego. Strona, a w kolejnym etapie także aplikacja na telefon, zawiera wszystkie informacje dotyczące pieszych szlaków pogranicza z uwzględnieniem preferencji turystów, walorów przyrodniczych oraz atrakcji ww. obszaru oraz wszelkich informacji niezbędnych do zaplanowania podróży. Będzie ona z pewnością niezwykle pomocna przy tworzeniu planu podróży, który uwzględnia założenia projektu i nową ofertę turystyczną tj. WĘDROWANIA BEZ PLECAKA, zakładającą kooperację od 6 do 8 obiektów hotelarskich (noclegowych), oddalonych od siebie maks. 25 km łącznych szlaków pieszych, które połączone zostaną w szlak w formie pętli przez pogranicze. Wędrowanie polega na przemieszczaniu się od pierwszego obiektu po pętli przez liczbę dni odpowiadającą ilości obiektów na trasie. Turyści wyruszając z pierwszego obiektu zostawiają w nim swoje bagaże i samochód. Właściciel obiektu przewozi bagaże, lub ew. odstawia samochód do kolejnego obiektu, co pozwala w wygodny sposób poznawać atrakcje przyrodnicze i kulturowe pogranicza.

 

Strona powstała w ramach projektu "Wędrowanie bez plecaka – wykorzystanie i promocja zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza" realizowanego ze środków EFRR Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2018 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: