Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Obchody 10-lecia powstania Zrzeszenia Samorządów „Euroregion Karpaty – Ukraina”

W dniach 8-9 grudnia 2017 r. odbyły się w na Ukrainie w miejscowości Plawja obchody Dnia Samorządu połączone z 10-tą rocznicą powstania Zrzeszenia Samorządów „Euroregion Karpaty – Ukraina”.

 

W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz krajowych i lokalnych oraz organizacji pozarządowych z Ukrainy, Polski i Rumunii, podczas której zostały omówione m.in.  efekty współpracy pomiędzy naszymi krajami.

 

Podczas spotkania odbyło się również Karpackie Forum Partnerstwa „Zrównoważony rozwój Karpat: współpraca na rzecz rozwoju”  w celu wymiany doświadczeń liderów lokalnych z różnych krajów, podczas którego Pan Dawid Lasek, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska przedstawił perspektywy współpracy ukraińskiej i polskiej części Euroregionu.

 

Spotkanie było okazją do świętowania 10-lecia powstania Zrzeszenia Samorządów „Euroregion Karpaty – Ukraina”, w tworzeniu struktur nasze Stowarzyszenie brało aktywny udział. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy obu Euroregionów w kolejnych latach z sukcesem dążyć będziemy do rozwoju wspólnej przestrzeni  społeczno-gospodarczej w  Karpatach. 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2018 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: