Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

25-lecie powołania Euroregionu Karpackiego

Dla nas, od wielu już lat Walentynki kojarzą się przede wszystkim z powstaniem Euroregionu Karpackiego. To właśnie 14 lutego 1993 roku w Debreczynie przedstawiciele władz regionalnych przygranicznych obszarów Polski, Słowacji, Węgier i Ukrainy podpisali porozumienie o utworzeniu Związku Międzyregionalnego Euroregion Karpacki. W roku 1997 do Związku dołączyła Rumunia.

W tym roku dzień ten jest szczególny. Dokładnie dziś mija 25 lat od powołania Euroregionu. To świetny czas na podsumowanie dotychczasowej działalności i snucie planów na kolejne dekady. 

Choć nie zawsze wszystko układało się tak jak to zaplanowaliśmy to wciąż z optymizmem i wyzwaniem patrzymy w przyszłość. A ponieważ Euroregion to współpraca a współpraca to ludzie, dlatego przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, z którymi od 25 lat walczymy o lepsze jutro dla Karpat. Wierzymy, że czas dla Karpat już się rozpoczął!

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2018 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: