Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Czwarty numer newslettera projektu „Wędrowanie bez plecaka” gotowy

Numer czwarty tym razem zachęca nas do spacerów po Szczawnicy, pięknym uzdrowiskowym miasteczku, w którym czas płynie niespiesznie. Tutaj czuć ducha gór, więc nim przepełnieni, ruszamy na wędrówkę kolejnymi szlakami górskimi, z których wiele prowadzi ze Szczawnicy. Dziś polecamy ten wiodący do Rytra, gdzie na trasie, oprócz Szczawnicy, oglądamy widowiskowy wodospad Zaskalnik, zgłębiamy tajemnice zapadlisk w pomniku przyrody Wietrzne Dziury (zwanym też Diablim Garnkiem), zaś odpoczywając w schronisku na Przechybie podziwiamy piękno Pienin. Wędrówkę kończymy na zwiedzaniu ruin zamku w Rytrze, zasłuchani w opowieści i tutejsze legendy.

 

Przy okazji zwiedzania zamku w Rytrze zachęcimy do odwiedzin po słowackiej stronie, gdzie nad Kotliną Spiską wznoszą się ruiny Spiskiego Hradu, XII-wiecznego zamku, zaliczanego do największych kompleksów tego typu w Europie. Amatorom legend i tajemnic proponujemy nocne zwiedzanie.

 

Ponadto odkryjemy nowe sposoby wędrowania po szlakach dzięki turystyce konnej, która w ostatnich latach zyskuje na popularności m.in. dzięki wielu realizowanym projektom.

 

Jak zawsze coś z życia Euroregionu – tym razem relacje z międzynarodowych targów turystycznych, w których braliśmy udział. Na koniec oczywiście kącik kulinarny. Na talerzu  tym razem kuchnia słowacka i tutejsze haluszki (halušky). Amatorzy turystyki kulinarnej i smakosze zdecydowanie powinni spróbować.

 

Wszystkie artykuły dostępne są na stronie projektu  http://wedrowaniebezplecaka.visitcarpathia.com/aktualnosci. Zachęcamy gorąco przy okazji do zapisania się do newslettera dostępnego w 3 wersjach językowych.

 

W przypadku propozycji tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć na łamach newslettera prosimy o kontakt na adres e-mail: .

 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2019 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: