Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

O Euroregionie Karpackim w mediach

Tegoroczne obchody 25-lecia Euroregionu Karpackiego to czas na przypomnienie historii powstania zarówno Euroregionu, jak i możliwość zapoznania wszystkich z działalnością Stowarzyszenia; to również okazja do prezentacji perspektyw rozwoju turystyki karpackiej.

 

Euroregion powołany w Debreczynie na Węgrzech powstał jako idea mająca za zadanie kompleksowy rozwój obszaru Karpat i to nie tylko pod względem społecznym i gospodarczym. Wszystko to następowało w obliczu nadchodzących zmian na arenie politycznej. Mimo, że nastąpiło wiele zmian w ciągu ostatnich lat m.in. dzięki realizowanym projektom, nadal istnieje dużo do zrobienia. Kolejne międzynarodowe i krajowe założenia, jak strategia makroregionalna, czy tworzona trasa Via Carpathia zdecydowanie wpłyną na rozwój tego regionu. Jako Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska liczymy na kolejne równie owocne lata zwłaszcza w oparciu o stworzoną Markę Karpacką CARPATHIA czy kolejne projekty.

 

Więcej o działalności Euroregionu, historii i planach na przyszłość przeczytacie w wywiadzie z Wiceprezesem Dawidem Laskiem. Gorąco zachęcamy:

 

http://supernowosci24.pl/bez-plecaka-ale-z-planem-na-kolejne-25-lat-przez-karpaty/

 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2019 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: