Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Obchody 15-lecia Programu Polska-Białoruś-Ukraina

W dniach 7-9 czerwca br. delegacja Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska z p. Dawidem Laskiem, Wiceprezesem Zarządu, uczestniczyła w obchodach 15-lecia Programu Polska-Białoruś-Ukraina w Użgorodzie (Ukraina).

 

Oprócz podsumowania 15 lat polsko-ukraińskiej współpracy, dyskutowano także na temat osiągnięć Programu PBU na terenach Karpat. Jak zaznaczył Pan Lasek, Karpaty potrzebują odrębnego wsparcia i programu, który skutecznie wspierałby procesy rozwojowe tego  niezwykle biednego regionu. Od wielu lat prowadzone są rozmowy na ten temat i to właśnie kolejna perspektywa finansowa UE będzie sprawdzianem czy krajom karpackim uda się przekonać do tej inicjatywy zarówno swoje rządy, jak i Komisję Europejską.

 

Warto zaznaczyć, iż w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG IIIA/TACIS CBC 2004-2006  Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska odpowiadał za wdrażanie mikroprojektów w ramach Działanie 2.2: Wspieranie inicjatyw społeczności lokalnych. Łącznie zrealizowano 89 mikroprojektów na kwotę dofinansowania ponad 7 mln zł.

 

Użgorod jest także szczególnym miejscem dla Euroregionu Karpackiego, ponieważ tam znajdowała się jego pierwsza siedziba oddziału na Ukrainie.

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2019 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: