Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Międzynarodowe Karpackie Forum Współpracy

W dniu 11 października br. w Rzeszowie odbyło się Międzynarodowe Karpackie Forum Współpracy pod hasłem „Karpaty – wspólna przestrzeń społeczno – gospodarcza u progu nowych wyzwań”. Forum poświęcone było dyskusji, wymianie poglądów oraz zaprezentowaniu planów związanych z budową partnerstwa na rzecz rozwoju obszarów peryferyjnych, takich jak Karpaty. Swoją obecnością zaszczycił nas Marszałek Sejmu RP, Pan Marek Kuchciński, posłowie, samorządowcy, przedstawiciele środowisk naukowych, organizacji pozarządowych i to nie tylko z kraju ale i z Europy. Podczas siedmiu, zróżnicowanych tematycznie paneli dyskutowano o rozwoju turystyki w Karpatach, polityce międzynarodowej, ochronie środowiska, marketingu terytorialnym, rozwoju i roli mediów społecznościach, zaprezentowano także ciekawe projekty i pomysły realizowane na obszarze Karpat w ciągu ostatnich lat. Forum stanowiło także doskonałą platformę wymiany doświadczeń i know-how a także nawiązywania nowych partnerstw, które mamy nadzieję przełożą się na kolejne, ciekawe inicjatywy w przyszłości.

 

Forum zorganizowano w ramach projektu "Wędrowanie bez plecaka - wykorzystanie i promocja zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza" Program Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku :

https://www.facebook.com/StowarzyszenieEuroregionKarpacki/posts/2314957265184615

 

 

 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2019 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: