Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Relacja z Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego

W miniony weekend tj. w dniach 7-9 grudnia na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce można było uczestniczyć w największej podróżniczej imprezie skupiającej podróżników i pasjonatów dalekich i ciekawych wypraw. W tym roku odbyła się jubileuszowa 10-ta edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. W pierwszym dniu kalejdoskopu miała miejsce również Inauguracja Akademii Młodych Odkrywców – skierowanej do dzieci i młodzieży z podkarpackich szkół. W ramach zaplanowanych prelekcji zachęcano młodych ludzi do aktywności fizycznej, podróży, wypraw w Karpaty i nie tylko, inspirując tym samym do aktywnego życia z pasją.

 

Przy współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska miało przyjemność wziąć udział w Akademii Młodych Odkrywców. Spotkanie otworzył BARTOSZ SZARO – bloger i miłośnik wschodniej Polski z różnymi propozycjami spędzenia wolnego czasu w Bieszczadach i na obszarze Beskidu Niskiego. Kolejno przedstawicielki Euroregionu kontynuowały wędrówkę po malowniczych Karpatach nazywając ją misją na Marsa, czyli podróżą w nieznane. Po wstępnych prelekcjach przyszedł czas na konkurs z nagrodami, w którym wzięły udział 3 dwuosobowe drużyny. Chętnych nie brakowało. Zadaniem poszczególnych drużyn było przejście toru z przeszkodami. Dla utrudnienia po drodze uczestnicy musieli rozwiązać krzyżówkę. Pytania nawiązywały oczywiście do Karpat. Zwycięzcy otrzymali upominki i tytuł „Młodego Wędrowca”. Nauka przez zabawę to doskonała formuła zdobywania wiedzy. Podczas drugiej części ANDRZEJ BUDNIK opowiadał o szalonej i pięknej przygodzie w Australii. JÓZEF MICHAŁEK poprowadził wszystkich po Szlaku Kultury Wołoskiej.  O Karpatach i atrakcjach pogranicza polsko-słowackiego opowiadał BARTŁOMIEJ MACHOWSKI. Imprezie towarzyszyła „Ekogala” - międzynarodowe targi produktów i żywności wysokiej jakości. Takie spotkania to sama przyjemność!

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2019 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: