Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Projekt "EtnoCarpathia" wkrótce w realizacji

Informujemy, ze w dniu 11 grudnia 2018 roku Komisja Europejska zatwierdziła zmianę Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja polegającą na zwiększeniu budżetu o 23,6 mln euro. Dodatkowe  fundusze zostają wykorzystane na dofinansowanie kilkunastu projektów z listy rezerwowej. Tym samym wkrótce rozpoczynamy realizację projektu pn. „EtnoCarpathia”, skupiajacego się na ochronie oraz rozwoju dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza.

 

Projekt, realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, Dom Kultury Vranov nad Toplou oraz Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, zakłada stworzenie nowej oferty turystycznej bazującej na dziedzictwie kulturowym i historycznym siedmiu grup etnicznych zamieszkujących niegdyś teren pogranicza Polski i Słowacji. Należą do nich polscy Pogórzanie, Łemkowie, Bojkowie i Dolinianie oraz ludność dzisiejszego Šariša, Zemplina i Zamagurie na Słowacji. Projekt wpisuje się w nowoczesne trendy w turystyce, które łączą różne rodzaje turystyki poznawczej wraz z aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody. W ramach działań planowane jest utworzenie niezbędnych w dzisiejszej turystyce e-narzędzi (strona internetowa wraz z e-przewodnikami) oraz liczne działania informacyjno-promocyjne m.in. konkurs projektowania sztuki użytkowej w oparciu o wzornictwo etnograficzne, liczne warsztaty, wystawy, festiwale tańców ludowych czy konferencje naukowe.

 

Już dziś zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz aktywnego uczestnictwa w działaniach projektowych.. 

 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

Rynek 16, 35-064 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2019 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: