Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Konferencja naukowa „Strategia, edukacja i biznes, nowe podejście do rozwoju turystyki w Karpatach”

W dniu 16 grudnia br. odbyła się Konferencja naukowa "Strategia, edukacja i biznes, nowe podejście do rozwoju turystyki w Karpatach". Wraz z Instytutem Turystyki w Krakowie i Uniwersytetem Rzeszowskim analizowaliśmy rozwój i wyzwania stojące przed edukacją w kontekście dostosowania jej do oczekiwań ruchu turystycznego, będącego główną osią napędową rozwoju regionu karpackiego.

 

Strategia Euroregionu Karpackiego 2030 a wyzwania edukacyjne w procesie tworzenia Marki CARPATHIA, kierunki działań w dostosowaniu edukacji turystycznej do potrzeb pracodawców również w kontekście działań szkoleniowych w podsektorze rekreacja i turystyka, potrzeby rynku pracy na przykładzie obiektów hotelarskich, a także oferty szkół średnich a oczekiwania rynku. Ponadto dyskutowaliśmy o znaczeniu edukacji w procesie profesjonalizacji działań sektora publicznego na rzecz rozwoju Karpat, konsekwencji dla systemu kształcenia jakie niesie Brand Place Management czyli innowacyjne podejście do rozwoju marek terytorialnych, a także wykorzystaniu nowych trendów w procesie tworzenia danych statystycznych w obszarze turystyki. Na koniec doświadczenia państw sąsiadujących czyli systemy kształcenia w turystyce na Słowacji w kontekście ujednolicenia wspólnej oferty. 

 

Konkretne pomysły na zmiany w systemie edukacyjnym w kontekście potrzeb i oczekiwań, innowacyjne podejście do działań edukacyjnych, a także propozycje rozwiązań luk kompetencyjnych to tylko część efektów konferencji, na które liczymy i które w znaczący sposób wpłyną na rozwój regionu.

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym TVP3 Rzeszów.

 

Dziękujemy za aktywny udział wszystkim uczestnikom. Szczególne podziękowania ślemy wszystkim panelistom oraz współorganizatorom: Prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego; Prof. Nadzw. Dr Tadeusz Burzyński - Wiceprzewodniczący Rady ds. Kompetencji - sektor Turystyka, Prezes Zarządu Instytutu Turystyki w Krakowie Sp. z o.o.; Dr hab. Krzysztof Kaganek, Prof. Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie; Dr Marek Cierpiał-Wolan, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie; Adam Drozd, Przewodniczący Komisji Karpackiej Sejmiku Województwa Podkarpackiego; Grzegorz Brajewski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku; Ryszard Skotniczny, Wiceprezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej; Michał Basiński, Manager Projektów w firmie Synergia Sp. z o.o.; Prof. h.c. Ing. Jozef Polaćko, Kanclerz Wyższej Szkoły Międzynarodowej Przedsiębiorczości w Preszowie.

 

Ponizej znajduja sie materiały z konferencji.Wiecej zdjeć z wydarzenia na naszym profilu na Facebooku : TUTAJ

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies

Copyright © 2020 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: