Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Niezwykła gra miejska 26 maja w Krośnie

07-05-2012

Zwariowane zadania, pułapki, adrenalina i mnóstwo humoru – to wszystko znajdziecie w grze miejskiej „Kurs przewodników transgranicznych”, która odbędzie się w sobotę 26 maja w Krośnie. Organizatorem zabawy jest Wspólny Sekretariat Techniczny w Krakowie.

Zabawa jest darmowa i dla każdego (minimalny wiek to 10 lat). Wystarczy zebrać 2-3-osobową drużynę i wysłać zgłoszenie do 23 maja na adres: graPLSK_krosno@agora.pl, podając imiona i nazwiska graczy, ich wiek i numer telefonu komórkowego drużyny. Potem otrzymacie szczegóły gry.

Gra miejska to uliczny happening, gra komputerowa i podchody w jednym. Planszą jest miasto, pionkami – gracze, których czekają zaskakujące zadania, rywalizacja z innymi graczami i walka z czasem.

26 maja na kilka godzin centrum Krosna stanie się symbolem polsko-słowackiego pogranicza. Gracze wcielą się w rolę uczestników kursu na przewodników. Wędrując ze specjalną mapą „regionu” będą zaliczać kolejne punkty i pod okiem instruktorów zdawać egzaminy z właśnie nabytych umiejętności. Czeka ich m.in. taniec z gwiazdami, kurs wspinaczkowy, szturm na zamek i niebezpieczny test wodny. Ale uwaga! Zadania nie zawsze okażą się takimi, na jakie wyglądają na pierwszy rzut oka... Wynik zależeć będzie od refleksu i pomysłowości graczy, przyda się też odrobina wiedzy oraz zwykłe szczęście. Dodatkowym utrudnieniem będą „obozowe” obowiązki kursanta oraz zaskakujące zdarzenia losowe, o których zawodnicy dowiedzą się z otrzymywanych podczas gry sms-ów. Wygrają ci, którzy zdobędą najwięcej punktów w jak najkrótszym czasie.

To druga z pięciu gier miejskich organizowanych od 19 maja do 16 czerwca w miastach Polski (Szczawnica, Krosno, Żywiec) i Słowacji (Martin, Stara Lubovna) przez Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Poprzez zabawę zobaczycie, jak pogranicze zmieniło się dzięki unijnym funduszom w ciągu ostatnich lat i jakie zyskało atrakcje turystyczne.

Regulamin gry „Kurs przewodników transgranicznych” znajdziecie Państwo na stronie krakow.gazeta.pl, Facebooku (Program pl-sk) a więcej o grach miejskich – na www.grymiejskie.krakow.pl.

Zapraszamy!

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies  

Polityka prywatności aplikacji mobilnych

 

 

Copyright © 2021 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: