Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Komunikat dla polskich beneficjentów w Programach EWT i EIS w sprawie zasady konkurencyjności i obowiązywania przepisów nowej us

Informujemy, że Wspólny Sekretariat Techniczny Programu wydał komunikat w zakresie zasady konkurencyjności i obowiązywania przepisów nowej ustawy Prawo zamówień publicznych (PZP).

 

Poniżej treść kominikatu. Więcej informacji na stronie: https://pl.plsk.eu/-/komunikat-dla-polskich-beneficjentow-w-programach-ewt-i-eis-w-sprawie-zasady-konkurencyjnosci-i-obowiazywania-przepisow-nowej-ustawy-prawo-zamowien-pu


Treść komunikatu:

 

Pragniemy Państwu przypomnieć, że obowiązująca od 1 stycznia 2021 r. ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych nie wpłynęła na zmianę zasad przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych o wartości przekraczającej 50 tys. PLN netto, a jednocześnie niższej niż 130 tys. PLN netto, tj. bez podatku od towarów i usług (VAT) w programach EWT i EIS.

 

Zgodnie z zasadami programowymi, z zastosowaniem zasady konkurencyjności powinny zostać przeprowadzone zamówienia o wartości:

· przekraczającej 50 tys. PLN netto, tj. bez podatku od towarów i usług (VAT), udzielane przez beneficjentów niezobowiązanych do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych;

· przekraczającej 50 tys. PLN netto, tj. bez podatku od towarów i usług (VAT), a jednocześnie niższej niż kwoty określone w art. 2 ust. 1 Pzp (tj. niższej niż 130 tys. PLN netto), udzielane przez beneficjentów zobowiązanych do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych.

 

W treści szczegółowych zasad dotyczących udzielania zamówień w projekcie dla polskich beneficjentów wskazane są numery jednostek redakcyjnych, które przywołują przepisy nieobowiązującej już ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r.

 

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na ten fakt oraz wskazać na konieczność stosowanie obowiązujących przepisów ustawy PZP.

 

Niezbędne zmiany, polegające na dostosowaniu właściwych numerów redakcyjnych, zostaną wprowadzone w możliwie najbliższym czasie w Podręczniku programu.

 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies  

Polityka prywatności aplikacji mobilnych

 

 

Copyright © 2021 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: