Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

KONKURS! CARPATHIA ETNO DESIGN

Zajmujesz się projektowaniem, rysunkiem, wzornictwem lub grafiką? Jesteś spragniony nowych inspiracji? Weź udział w naszym konkursie CarpathiaEtnoDesign!

 

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu oryginalnego wzoru nawiązującego do tradycji wzorniczych pogranicza polsko-słowackiego i mieszkańców dawnych Karpat. Przyjrzyj się twórczości Łemków, Bojków, Pogórzan, Dolinian, ludności Sarisa, Zemplina i Zamagurie i zaprojektuj swój własny wzór, czerpiąc inspirację od jednej z tych kultur lub kilku z nich.

 

Na prace czekamy do 10.07.2021 r.! Zwycięski projekt zostanie wyłoniony przez komisję konkursową złożoną między innymi z ekspertów etnografii i designu. Laureaci zaprezentują swoje prace na uroczystej gali finałowej a zwycięski wzór zostanie wykorzystany do stworzenia „szkatułek karpackich". Znajdą się w nich przedmioty codziennego użytku, które także będą oznakowane zwycięskim wzorem. Weź udział w konkursie i razem z nami chroń przed zapomnieniem bogate dziedzictwo kulturowe pogranicza polsko-słowackiego!

 

Regulamin konkursu oraz inne szczegółowe informacje poniżej:

 

REGULAMIN KONKURSU:

https://drive.google.com/file/d/1y-__Od8fDzfTqLvx5_i9RmoPeF2WY4NM/view?usp=sharing

 

ZAŁ. 1 – KARTA IDENTYFIKACYJNA

https://drive.google.com/file/d/1zN6zPlWneXhWVf8-FnvK53j0E9RLSo4g/view?usp=sharing

 

ZAŁ. 2 REGULAMINU

https://drive.google.com/file/d/14mGIaal6BunK-L80zKhuqMATa5gvqDjE/view?usp=sharing

 

ZAŁ. 3 BIBLIOGRAFIA POMOCNICZA

https://drive.google.com/file/d/12Mx9mJ0Y352eaqcVIBYX9vjom8gK-t3H/view?usp=sharing

 

 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „EtnoCarpathia” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

 

 

 

 

 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies  

Polityka prywatności aplikacji mobilnych

 

 

Copyright © 2021 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: