Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

KONKURS! CARPATHIA ETNO DESIGN - przedłużenie terminu zgłoszeń do 26.07.2021r.

Zajmujesz się projektowaniem, rysunkiem, wzornictwem lub grafiką? Jesteś spragniony nowych inspiracji? Weź udział w naszym konkursie CarpathiaEtnoDesign!

 

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu oryginalnego wzoru nawiązującego do tradycji wzorniczych pogranicza polsko-słowackiego i mieszkańców dawnych Karpat. Przyjrzyj się twórczości Łemków, Bojków, Pogórzan, Dolinian, ludności Sarisa, Zemplina i Zamagurie i zaprojektuj swój własny wzór, czerpiąc inspirację od jednej z tych kultur lub kilku z nich.

 

Na prace czekamy do 26.07.2021 r.! 

 

Zwycięski projekt zostanie wyłoniony przez komisję konkursową złożoną między innymi z ekspertów etnografii i designu. Laureaci zaprezentują swoje prace na uroczystej gali finałowej a zwycięski wzór zostanie wykorzystany do stworzenia „szkatułek karpackich". Znajdą się w nich przedmioty codziennego użytku, które także będą oznakowane zwycięskim wzorem. Weź udział w konkursie i razem z nami chroń przed zapomnieniem bogate dziedzictwo kulturowe pogranicza polsko-słowackiego!

 

http://www.karpacki.pl/aktualnosci/art,952,konkurs-carpathia-etno-design.html

 

REGULAMIN dostępny poniżej – wydłużenie terminu do 26.07.2021r. 

 

https://drive.google.com/file/d/1AZee1QEpOT-XF3Zpk0XONqilFVnPMz9P/view?usp=sharing

 

ZAŁĄCZNIK 1 - KARTA IDENTYFIKACYJNA 

https://drive.google.com/file/d/1zN6zPlWneXhWVf8-FnvK53j0E9RLSo4g/view?usp=sharing

 

ZAŁĄCZNIK 2 - POGLĄDOWA SPECYFIKACJA 

https://drive.google.com/file/d/14mGIaal6BunK-L80zKhuqMATa5gvqDjE/view?usp=sharing

 

ZAŁĄCZNIK 3 - BIBLIOGRAFIA POMOCNICZA

https://drive.google.com/file/d/12Mx9mJ0Y352eaqcVIBYX9vjom8gK-t3H/view?usp=sharing


 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „EtnoCarpathia” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

 
lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies  

Polityka prywatności aplikacji mobilnych

 

 

Copyright © 2021 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: