Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Inter Ventures - tematyczna wizyta studyjna online

Euroregion w swojej działalności zajmuje się wspieraniem potencjału przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego. Temu zadaniu ma służyć projekt INTER VENTURES finansowy w ramach Programu Interreg Europe, w którym mimo ograniczeń wynikających z pandemii mimo ograniczeń również aktywnie działamy.

 

W dniu 01.07.2021 organizowaliśmy online tematyczną wizytę studyjną mającą na celu omówienie sytuacji MŚP w województwie podkarpackim oraz w regionach przygranicznych Hiszpanii, Litwy, Węgier I Włoszech, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19. Omawiano narzędzia i programy wsparcia MŚP, ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z ograniczaniem skutków pandemii COVID-19. Ponadto analizowano działania przedsiębiorstw w zakresie internacjonalizacji oraz ich doświadczeń i/lub dobrych praktyk w zakresie zakładania i prowadzenia działalności międzynarodowej. W spotkaniu oprócz partnerów projektu wzięli udział przedstawiciele m.in. Urzędu Statystycznego w Rzeszowie czy władz lokalnych. Zaś udział partnerów Euroregionu z Chin pozwoliło na spojrzenie na sytuację MŚP i ich internacjonalizacji z punktu widzenia potencjału jaki niesie współpraca światowa z rynkiem chińskim po okresie pandemii.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu powstałego w ramach realizacji spotkania.

https://www.youtube.com/watch?v=65_c_1VZrfs

 

Więcej o projekcie - TUTAJ

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies  

Polityka prywatności aplikacji mobilnych

 

 

Copyright © 2021 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: