Nasza misja

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje...

Naszą misją jest rozwój społeczno – gospodarczy Euroregionu Karpackiego poprzez wspieranie procesów rozwojowych w zakresie współpracy terytorialnej. Euroregion Karpacki organizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju współpracy pomiędzy członkami w dziedzinie gospodarki, ekologii, kultury, nauki i edukacji.

Aktualności

Aktualności

Kolejny numer newslettera Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska już gotowy!

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z kolejnym numer newslettera „Karpacki Horyzont” publikowanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

 

W tym numerze przedstawiamy relację z tematycznej wizyty studyjnej INTER VENTURES, mającej na celu omówienie sytuacji MŚP w województwie podkarpackim oraz w regionach przygranicznych Hiszpanii, Litwy, Węgier I Włoszech, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19. W ramach realizacji projektu EtnoCarpathia, którego celem jest stworzenie produktów turystycznych w oparciu o zasoby kultury ludowej, prezentujemy relacje z warsztatów fotograficznych, marketingowych i rękodzielniczych, a także wyniki konkursu CarpathiaEtnoDesign. Ponadto w ramach wydarzeń promocyjnych zapraszamy na relacje z Regat o Puchar Programu Interreg w Polańczyku oraz Targów Agrobieszczady.

 

W ramach realizacji mikroprojektów na polsko-słowackim pograniczu zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń. Wraz z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym „Wokół Kremenarosu – Człowiek - przyroda - kultura”. Powiat Bieszczadzki prezentuje międzynarodowy festiwal biegowy „Karpacka Przygoda”, zaś Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Wisłoka" organizowany w Odrzechowej Jarmark Pasterski. W ramach działań edukacyjnych wraz z Fundacją na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej Pro-Fil wspieramy nauczycieli i uczniów w czasach pandemii poprzez szkolenia.

 

Wśród wydarzeń z życia Karpat prezentujemy działania podejmowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego na rzecz zacieśnienia i lepszej współpracy Podkarpacia i rumuńskiego Okręgu Maramuresz.

 

Newsletter dostępny jest TUTAJ

 

W przypadku propozycji tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć na łamach newslettera prosimy o kontakt .

 

Wszystkie numery newslettera dostępne są na naszej stronie.

 

lista aktualności

Partnerzy

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska

pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów
tel/fax (+48) 17 852 52 05

           (+48) 17 857 63 69
email:
NIP: 813-32-05-337

 

Polityka Cookies  

Polityka prywatności aplikacji mobilnych

 

 

Copyright © 2021 Euroregion Karpacki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: